123 People

Popularne osoby, biznesy i firmy

Dom

5 najlepszych pomysłów na oświetlenie salonu

oświetlenie stołu w salonie

Twój salon jest sercem domu, w którym spędzasz najwięcej czasu relaksując się i przebywając z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego chcesz, aby był jak najbardziej przyjazny – w tym miejscu pojawiają się oryginalne pomysły na oświetlenie. Nie ma nic bardziej nieprzyjemnego lub odrażającego niż ciemny, obskurny, nieoświetlony pokój, więc bez względu na to, jaką masz przestrzeń, możesz użyć technik oświetleniowych, aby rozjaśnić ciemne narożniki, podkreślić przestrzeń i sprawić, że Twój salon będzie przyjemnym miejscem.

Oto krótkie podsumowanie pięciu najlepszych pomysłów na oświetlenie salonu z aneksem kuchennym:

https://lumigo.pl/rodzaj/salon/

Proste, nowoczesne oświetlenie

Dzięki dekoracjom oświetleniowym salon jest idealnym miejscem do wypróbowania nietypowych kształtów lub uderzających opraw. Wybierz proste, nowoczesne i eleganckie sylwetki.
Lampy podłogowe z prostymi kloszami doskonale nadają się do narożników i gdy nie chcesz korzystać z pełnych lamp górnych, relaksując się wczesnym wieczorem lub na przykład czytając książkę. Proste oświetlenie doda świeżego, nowoczesnego stylu do salonu, bez względu na to, jaki wystrój będziesz mieć w pozostałej przestrzeni.

Wypróbuj oświetlenie ścienne

Jeśli chcesz stworzyć przytulną atmosferę dzięki ciepłemu blaskowi na krawędziach pokoju, wybierz oświetlenie ścienne – światło odbije się z powrotem do pokoju, tworząc mniej ostry efekt niż mocne lampy sufitowe. Kinkiety są również doskonałym wyborem do małej przestrzeni w pokoju, ponieważ nie zajmują miejsca, które możesz chcieć zachować na meble lub inny wystrój. Staraj się jednak trzymać je powyżej poziomu oczu – nie chcesz, żebyś wpatrywał się w światło za każdym razem, gdy je włączasz. Kinkiety nie muszą być ukryte, możesz znaleźć piękne ozdobne kinkiety, jeśli chcesz stworzyć przytulny wygląd, ale z unikalnym designem.

Oświetlenie przemysłowe

Jeśli nie lubisz ciepła i przytulności, spróbuj czegoś bardziej dramatycznego, na przykład gigantycznych metalowych lamp wiszących, aby nadać salonowi prawdziwie industrialny charakter.
Jeśli nie przeszkadza ci surowe oświetlenie, które wytwarza ten wygląd, może być idealną opcją dla naprawdę nowoczesnej przestrzeni – dosłownie całkowite przeciwieństwo przytulnego podejścia. Możesz połączyć go z pasującymi przemysłowymi lampami podłogowymi lub oświetleniem bocznym, gdy główne światło jest po prostu zbyt ostre.

Wypróbuj lampiony

Aby uzyskać bardziej eteryczny nastrój w swoim salonie i zupełnie inne podejście do oświetlenia, dlaczego nie spróbować użyć lampek i lampionów? Światła dodadzą blasku i radości każdemu pomieszczeniu, ciągnąc się wokół zdjęcia, lustra. Można je kupić w różnych rozmiarach i kolorach, i wypełnione żarówkami LED świec, aby stworzyć zamieszanie kolorów i bardzo miękki efekt świetlny w całym salonie.

Przydatne oświetlenie

Projektując swoje funkcje oświetleniowe, nie zapomnij także o zastosowaniu wyłącznie funkcjonalnych lamp. Zastanów się, czy jest róg pokoju, w którym będziesz siedzieć i czytać, i upewnij się, że w tym miejscu znajduje się oświetlenie podłogowe. Jeśli część pokoju zostanie wydzielona jako przestrzeń biurowa, ponownie będziesz musiał włączyć funkcjonalne oświetlenie w tym obszarze, a także oświetlenie wybrane do dopasowania do ogólnego wystroju i motywu.
Funkcjonalne oświetlenie może mieć formę prostej lampy biurkowej, którą można złożyć, gdy goście są w pobliżu lub gdy nie jest używana, aby nie zakłócać ogólnego wyglądu.

Oświetlenie może stworzyć lub zniszczyć pokój i może naprawdę otwierać i poprawiać małe przestrzenie, więc tak naprawdę jest to wybór odpowiedniego stylu, który będzie pasował do pokoju i będzie pasował do ogólnego wystroju i motywu.

Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć iluzję większej przestrzeni dzięki sprytnemu wykorzystaniu światła, czy znaleźć elementy dekoracyjne, które idealnie pasują i uwydatniają kolorystykę, jedno jest pewne – dni zakurzonych starych abażurów minęły.